Może jesteś zafascynowany światem i kursami online, a może uważasz, że taka forma nauki jest mało atrakcyjna i zupełnie nie dla Ciebie. Musisz jednak wiedzieć, że każda nauka, ta prowadzona stacjonarnie i ta online, jest formą rozwoju. Nigdy nie wiesz, jak zdobyta wiedza może wpłynąć na Twoje życie lub uratować życie Twojego dziecka.

Spis treści:

 • Wady szkolenia online z pierwszej pomocy:
  • Brak ćwiczeń na fantomach – Mamy na to rozwiązanie! (czytaj dalej)
  • Brak możliwości zadawania pytań – To także dla nas nie problem! (zaraz dowiesz się, dlaczego)
  • Z samego oglądania filmików, nie można się nauczyć pierwszej pomocy – Naprawdę? Czytaj do końca!
 • Zalety naszego szkolenia online z pierwszej pomocy dziecku:
  • Aktualna wiedza dostępna natychmiast
  • Oszczędność Twoich pieniędzy
  • Oszczędność Twojego czasu
  • Łatwość w utrzymaniu skupienia
  • Doskonałe uzupełnienie wiedzy
  • Inne oczywiste i ważne zalety nauki pierwszej pomocy przez Internet.

Wady szkolenia online z pierwszej pomocy

Brak ćwiczeń na fantomach? Mamy na to rozwiązanie.

Może zacznę od wad, a właściwie jednej największej wady, czyli braku możliwości przećwiczenia czynności związanych z pierwszą pomocą na fantomach. Głównie chodzi tu o reanimację dziecka. Skoro obecnie przez Internet można nauczyć się gry na pianinie lub gitarze, to dlaczego nie można poćwiczyć pierwszej pomocy? Rozwiązanie to wypożyczenie fantomu np. od nas i ćwiczenie w domu. Zaufaj mi, jest to prostsze niż kupno pianina. Nie musisz kupować sprzętu, a jakość kursu będzie taka, jak w sali szkoleniowej. Fantomy wyposażone są w czujniki elektroniczne, które w czasie rzeczywistym korygują poprawność wykonania reanimacji. Widzisz na ekranie własnego smartfona, czy uciski i wentylacja są prowadzone poprawnie. Banalnie proste i skuteczne rozwiązanie.

Jeśli chcesz nauczyć się pierwszej pomocy, możesz to zrobić. Oglądaj filmy w kursie i ćwicz na wypożyczonym fantomie. Szukajmy rozwiązań nie wymówek 🙂

Właściwie każdą inną czynność taką, jak tamowanie krwotoków, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonanie temblaka przy złamaniu, można przećwiczyć z własnymi dziećmi lub partnerem. Może to być naprawdę dobra zabawa. Na zdjęciu poniżej, to ja ćwiczący ze swoim synem w przedszkolu.

Pierwsza pomoc ćwiczenia z dziećmi

Brak możliwości zadawania pytań to także dla nas nie problem!

Może nie otrzymasz odpowiedzi natychmiast, jak na kursie stacjonarnym, ale jesteśmy do twojej dyspozycji. Odpowiadamy na maile, komentarze pod filmami w kursie oraz odbieramy telefony. Odpowiedź otrzymasz mailem a na pytania bardziej złożone, odpowiadamy filmami wideo lub prowadzimy webinary. Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji, po prostu napisz na biuro@uratuj.com lub zadzwoń 693610155

Na kursach stacjonarnych za główny powód nieudzielania pierwszej pomocy uczestnicy podają brak wiedzy oraz strach, że zrobią coś źle, co właściwie jest tożsame z brakiem znajomości zasad. A co za tym idzie zasady i prawidłowe postępowanie poznasz na naszym szkoleniu.

Z samego oglądania filmików, nie można się nauczyć pierwszej pomocy. Naprawdę?

Wiem jedno, jedni lepiej przyswajają wiedzę inni gorzej. Jedni mają większe zdolności manualne, inni gorsze, ale samo obejrzenie, jak ktoś poprawnie wykonuje działania ratunkowe, na pewno uchroni przed popełnieniem błędów. Na filmach zobaczysz, że podczas zadławienia nie podnosimy dziecka do góry nogami, a oparzenie chłodzimy przez 20 minut a nie przez 5 minut. Dowiesz się i zobaczysz, jak udzielać pierwszej pomocy poprawnie.

Od kilku lat prowadzę kanał na youtube, gdzie możesz osobiście przeczytać w komentarza, jak ludzie po obejrzeniu mojego filmu, skutecznie udzielili pierwszej pomocy:

pozytywne opinie o kursie online pierwszej pomocy dziecku.

Zalety naszego szkolenia online z pierwszej pomocy dziecku

Aktualna wiedza dostępna natychmiast

Jeśli chcesz wiedzieć, jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy w tym momencie, bez zastanawiania się, czy ten filmik w Internecie albo ten artykuł jest merytorycznie poprawny i zgodny wytycznymi, po prostu wejdź na stronę naszego kursu pierwszej pomocy dziecku online i uzyskaj dostęp do szkolenia w kilka minut. Nie musisz czekać na webinar czy live kurs to 36 filmów gotowych do obejrzenia natychmiast.

Oszczędność Twoich pieniędzy

Masz dziecko w drodze i pełno wydatków? Rozumiem to doskonale. Sam jestem ojcem dwójki dzieci. Zwróć uwagę, że twoim dzieckiem opiekować się będą rodzice, dziadkowie, opiekunka lub inni członkowie rodziny. Jeśli wszyscy mieli by iść na szkolenie stacjonarne, byłyby to spory koszt – około 1000-1200 zł za 5-6 osób. Nasz kurs online obejrzysz z całą rodziną, Twój partner, dziadkowie czy niania może w każdej chwili sprawdzić, jak udzielać pierwszej pomocy, a cena kursu jest stała i wynosi 199zł (po przeliczeniu na rodzinę to 20 zł za osobę, mniej niż średnia pizza)

Dajemy gwarancję! Jeśli kurs się Tobie nie spodoba, możesz go zwrócić w ciągu 14 dni !!!

Oszczędność Twojego czasu

Dostęp do kursu i filmów uzyskujesz w mniej niż 5 minut. Nie czekasz na zajęcia w konkretny dzień za np. 3 tygodnie, które mogą zostać odwołane lub gdy Ty poczujesz się gorzej, nie będziesz musiał/ła zrezygnować w ostatniej chwili.

Szkolenie możesz odtwarzać przez cały rok, masz 365 dni dostępu do nagrań, to mnóstwo czasu porównując z 4 godzinnym kursem stacjonarnym.

Uczysz się, kiedy chcesz wieczorem, rano lub kiedy dziecko ma drzemkę. Możesz włączać sobie jeden 5-minutowy film dziennie zanim obejrzysz ulubiony serial. Korzystasz ze szkolenia w swoim tempie i możesz wracać do kursu kilka razy.

Nie musisz nigdzie dojeżdżać. Oszczędzasz czas na staniu w korkach i dojazdach na szkolenia stacjonarne. Sam/a wybierasz czas i miejsce na naukę.

Łatwość w utrzymaniu skupienia

Na kursach stacjonarnych uczymy się przez 4-8h, co wymaga dużego skupienia i pracy. Jeśli wolisz dozować wiedzę w krótkich interwałach i dużo łatwiej przychodzi Tobie nauka pojedynczych elementów, to kurs online jest dla Ciebie. Dodatkowo, jeśli spodziewasz się dziecka lub masz małe dziecko, wyjście na 6h szkolenie może być niemożliwe.

Online możesz uczyć się, od kogo chcesz (jeśli tylko posiada swoje szkolenie).

Za kursem pierwszej pomocy dzieciom online stoi Paulina, Piotr i ja – Adrian. Możesz zajrzeć do zakładki O NAS. Możesz do nas napisać i zadzwonić. Jesteśmy rodzicami i jesteśmy medykami (Piotr i Ja). Pracujemy w pogotowiu ratunkowym, wykładamy na wyższych uczelniach i od 15 udzielamy pierwszej pomocy. Za tym kursem stoją ludzie, którzy lubią swoja pracę i lubią uczyć innych. Ucząc się online, możesz skorzystać z wiedzy instruktorów z dowolnej części świata będąc w własnym domu.

Doskonałe uzupełnienie wiedzy

Nasze szkolenie to doskonałe uzupełnienie wiedzy po kursie stacjonarnym. Tradycyjne szkolenie najczęściej dotyczy resuscytacji, zadławień, tamowania krwotoków, pomocy w oparzeniach. W naszym kursie masz do dyspozycji 36 lekcji zawartych w 7 modułach szkoleniowych. Doskonale uzupełnią, usystematyzują wiedzę po kursie stacjonarnym, lub świetnie przygotują Ciebie do kursu stacjonarnego.

Inne oczywiste i ważne zalety nauki pierwszej pomocy przez Internet.

1. Nie ryzykujesz, że zajęcia się nie odbędą.
2. Nauka online nie stwarza bariery dla części osób niepełnosprawnych.
3. Wygoda uczysz się we własnym domu, jednocześnie, kiedy dziecko śpi lub kiedy jesteś w ciąży, oglądasz kurs z własnej kanapy.
4. Certyfikat otrzymujesz natychmiast po zaliczeniu testu.
5. Do testu możesz się spokojnie przygotować oraz powtarzać go bez stresu.

Przejdź do oferty naszych szkoleń i zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *